Главная
Консультация
Как это работает
Услуги, цены
Оплата
Полезное
Наши ответы
Статьи
Отзывы
 
 

Образец (шаблон, пример) жалобы в суд (следственному судье) на решение о непризнании потерпевшим


      17.02.2017

Скачать файл скачать

 

 

Слідчому судді Печерського

районного суду м. Києва 

вул. Хрещатик, 42-А

01001, м. Київ 

 

Кожедуба Василя Сергійовича

вул. Іванова, б.1 кв.1
01001, м. Київ

тел. +380 50 000 001

СКАРГА
на рішення про відмову у визнанні потерпілим

 

31 січня 2017 року на вулиці Садовій в м. Києві мені були завдані тілесні ушкодження невідомими особами.

01 лютого 2017 року мною до Печерського РУ ГУ Національної поліції у м. Києві було подано заяву про вчинене щодо мене кримінальне правопорушення, передбачене ст.122 КК України.

У той же день слідчим підрозділом Печерським РУ ГУ Національної поліції у м. Києві було розпочате кримінальне провадження №00000000000000001.

Згідно з чч.2,3 ст.55 КПК України, які передбачають, що права і обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого, я користався відповідними процесуальними  правами потерпілого під час досудового розслідування.

Разом з тим, 05 лютого 2017 року слідчим Печерського РУ ГУ Національної поліції у м. Києві Мотренком О.А. ухвалено рішення про відмову у визнанні мене потерпілим, про що мені вручена відповідна постанова. Дане рішення слідчого обґрунтовано тим, що на час його ухвалення у сторони обвинувачення відсутні точні дані, які б підтверджували, що мені злочином завдано шкоди, а також характер та ступінь такої шкоди.

 

Вважаю оскаржувану постанову слідчого незаконною, такою, що порушує мої права та законні інтереси, і підлягає скасуванню з наступних підстав.  

 

Згідно з ч.1 ст.55 КПК України потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.

Дане досудове розслідування розпочате за моєю заявою у зв’язку з тим, що 31 січня 2017 року мені були завдані тілесні ушкодження, в наслідок чого я наразі перебуваю на стаціонарному лікуванні в медичній установі. Це підтверджується відповідними медичними документами, які були передані мною слідчому, а отже – перебувають в розпорядженні сторони обвинувачення.

Таким чином, факт заподіяння мені кримінальним правопорушенням фізичної шкоди (тілесних ушкоджень) є очевидним та підтвердженим документально. Конкретний характер завданих мені тілесних ушкоджень та ступінь їх тяжкості буде встановлений експертом після проведення відповідної експертизи, яка наразі проводиться.

Згідно з ч.5 ст.55 КПК України слідчий або прокурор мають право винести вмотивовану постанову про відмову у визнанні потерпілим, виключно за наявності очевидних та достатніх підстав вважати, що заява, повідомлення про кримінальне правопорушення або заява про залучення до провадження як потерпілого подана особою, якій не завдано шкоди, зазначеної у частині першій цієї статті.

Отже, кримінальним процесуальним законодавством передбачена можливість відмови слідчим чи прокурором у наданні статусу потерпілого виключно особі, якій однозначно та безсумнівно не була спричинена моральна, фізична або майнова шкода. Виходячи зі змісту вказаної норми закону, навіть наявність сумніву в тому, чи була завдана особі відповідна шкода, виключає можливість прийняття рішення про відмову у визнанні її потерпілим, оскільки для такого рішення необхідна наявність очевидних та достатніх підстав вважати, що шкоду не було завдано.

Таким чином, у сторони обвинувачення не було очевидних та достатніх підстав вважати, що мені не завдано шкоду (навпаки – у слідчого наявні необхідні документальні підтвердження факту спричинення мені шкоди).

 

Згідно з ч.5 ст.55, п.5 ч.1 ст.303 КПК України під час досудового провадження особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою, може бути оскаржене рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим.

Відповідно до ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч.1 ст.303 КПК України, можуть бути подані особою протягом 10 днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. 

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 55, 303, 304, 307 КПК України,

ПРОШУ:

 

Скасувати постанову слідчого Печерського РУ ГУ Національної поліції у м. Києві Мотренка О.А. від 05 лютого 2017 року про відмову у визнанні мене, Кожедуба Василя Сергійовича, потерпілим у кримінальному провадженні №00000000000000001 від 01.02.2017 р.
 

Додаток: копія постанови слідчого на 1 арк.
 

 

10 лютого 2017 р.                    /підпис/              В.С.Кожедуб


 

 

 

Читайте также:

Процедура подачи заявления о преступлении

Что такое мошенничество?

В чём отличие кражи от грабежа?

 

поделиться:

backназад

 

Rambler's Top100