Головна
Консультація
Як це працює
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
 
 

Запитання: «Я засуджений вироком суду із застосуванням ст.75 КК України з іспитовим строком на 1 рік.Коли мине рік судимість погаситься чи зніметься? Чи потрібно мені подавати клопотанням самому щоб погасити або зняти судимість? Чи можу я подати клопотання достроково, як написано в ст.91 КК України після половини строку чи це стосується тих, хто відбуває реальне покарання?» - 28.5.15


 

 

Відповідь: Після закінчення іспитового строку судимість погашається, а не знімається. Так, в ч.1 ст.89 Кримінального кодексу України (далі – КК України), яка регулює питання строків погашення судимості, зазначено: такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені відповідно до ст.75 КК України, якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового злочину і якщо протягом зазначеного строку рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням не буде скасоване з інших підстав, передбачених законом. При цьому, якщо строк додаткового покарання перевищує тривалість іспитового строку, особа визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання.

У відповідності до п.9 ч.1 ст.537, ч.2 ст.539 Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) питання про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку вирішується місцевим судом, в межах територіальної юрисдикції якого проживає засуджений.

Відповідне клопотання подається органом, що здійснює контроль за поведінкою засудженого (кримінально-виконавчою інспекцією). Як правило, зазначений орган це робить вчасно.

Разом з тим, згідно з ч.1 ст.539 КПК України питання, які виникають під час виконання вироку (одним з яких відповідно до ст.537 КПК України є й зазначене вами питання), вирішуються судом в тому числі за клопотанням засудженого. Таким чином, законом передбачено, що ви також маєте право звернутися до суду з клопотанням про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку.

Відповідне клопотання розглядається протягом десяти днів з дня його надходження до суду. У судове засідання викликається й засуджений, проте його неприбуття не перешкоджає проведенню судового розгляду (крім випадків, коли відсутні дані про належне повідомлення особи про місце та час розгляду клопотання, особа повідомила про поважні причини неприбуття або коли суд визнає її участь обов’язковою).

Щодо зняття судимості, то згідно з ч.1 ст.91 КК України, ст.538 КПК України ця процедура може бути застосована лише до осіб «після відбуття покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі», тобто стосується тих, хто відбув «реальне» покарання. Оскільки у вашому випадку про відбуття покарання не йдеться (ви звільненні від відбування покарання з випробовуванням, тобто не відбуваєте його), скористатися інститутом зняття судимості ви не можете.  

 

backінші відповіді

 

Rambler's Top100