Головна
Консультація
Як це працює
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
 
 

Запитання: «Після народження нашої дитини та повернення з пологового будинку одразу не подавали документи на свідоцтво про народження. Було не до того і не могли знайти свідоцтво про одруження (воно ж потрібне?). Зараз минуло трохи часу і плануємо звертатися, у зв’язку з чим є кілька питань. Які документи потрібні для свідоцтва про народження дитини? Куди їх необхідно подавати для реєстрації дитини? Скільки коштує отримання свідоцтва про народження? Чи є якийсь строк для подання документів? А якщо є, що буде і які наслідки якщо подати документи пізніше?» - 9.6.16


 

 

Відповідь: Відповідно до ст.144 Сімейного кодексу України, ч.2 ст.13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація народження дитини проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану (розповсюджена у побуті назва – ЗАГС чи РАГС) за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків.

Дані норми також містяться у пункті 3 глави 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 (далі – Правила), з уточненням, що така реєстрація також може проводитися за місцем проживання одного з батьків (для випадку, коли батьки проживають окремо в різних районах чи містах).

 

Відповідно до ст.13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», глави 1 розділу ІІІ Правил у вашому випадку для отримання свідоцтва про народження дитини одночасно з заявою про державну реєстрацію народження дитини необхідно подати:

1) паспорти батьків або одного з них.

Якщо паспорт одного з батьків з поважних причин не може бути пред’явлений, то орган державної реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити в реєстрації народження дитини, в такому разі відомості про другого з батьків зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб.

2) свідоцтво про шлюб.

За відсутності свідоцтва про шлюб підтвердженням зареєстрованого шлюбу може бути відмітка про його державну реєстрацію в паспортах матері та батька дитини.

3) медичний документ, яким підтверджено народження дитини.

У даному випадку – медичне свідоцтво про народження форми № 103/о, що видається в пологовому будинку.

 

Згідно з п.13 ч.1 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» за реєстрацію народження фізичної особи громадяни звільнені від сплати державного мита (тобто ця адміністративна послуга є безкоштовною).

Відповідно до ст.144 Сімейного кодексу України, ч.3 ст.13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», п.8 глави 1 розділу ІІІ Правил: батьки зобов’язані зареєструвати народження дитини не пізніше одного місяця від дня її народження.

Вказані Правила допускають несвоєчасну реєстрацію народження (тобто здійснену з пропуском місячного строку) у зв’язку з поважними причинами (такі причини мають бути названі та вносяться в актовий запис).

Якщо ж несвоєчасна реєстрація (подання документів для реєстрації народження дитини) була здійснена батьками без поважної причини, за такі дії ч.2 ст.212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність: штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 17 грн. до 51 грн.).

 

backінші відповіді

 

Rambler's Top100