Головна
Консультація
Як це працює
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
 
 

Запитання: «Питання в наступному. У мене розпочинається процедура розлучення. Чи можна залишити прізвище чоловіка після розлучення без його згоди? Або потрібний його дозвіл? Якщо так, то як це зробити – не міняти прізвище після розлучення?» - 30.3.16


 

 

Відповідь: Статтею 113 Сімейного кодексу України прямо закріплено право як дружини, так і чоловіка на вибір прізвища після розлучення. Відповідно до цієї статті особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем (рівно як і має право відновити своє дошлюбне прізвище).

Таким чином, отримувати дозвіл чи згоду чоловіка на збереження його прізвища після розлучення не передбачено законом, тобто не потрібно.

 

Відповідно до ч.6 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», а також п.22 Глави 3 Розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні, затверджених наказом Мінюсту 18.10.2000 р. № 52/5, той із подружжя, який бажає відновити своє дошлюбне прізвище, повинен письмово заявити про це у відділі державної реєстрації актів цивільного стану під час державної реєстрації розірвання шлюбу. У разі розгляду питання про розлучення судом, у рішенні суду про розірвання шлюбу також зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається (ч.8 ст.235 Цивільного процесуального кодексу України).

Таким чином, під час розірвання шлюбу просто необхідно заявити про своє бажання залишити прізвище чоловіка після розлучення.

поділитися:

backінші відповіді

 

 

Rambler's Top100