Головна
Консультація
Як це працює
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
 
 
      <-- інші статті

       Як правильно оформити і подати позовну заяву?

       Від того, наскільки вірно ви напишете позовну заяву, залежить чи візьмуть її до розгляду і наскільки ви зможете згодом, уже в судовому засіданні, розраховувати на задоволення ваших вимог. Тому слід ознайомитись з інформацією, що наведена нижче і яка міститься у ЦПК, але запам'ятати, що в позовній заяві має бути дуже чітко сформульовано вимоги до відповідача, які б ви хотіли мати задоволеними судом.
       Якщо ви не зможете сформулювати цих вимог, суд їх не сформулює і від процесу ви нічого не отримаєте.
       Здається, що кожна людина, яка має хоча б середню освіту, може самостійно написати позовну заяву. Проте насправді це не завжди так. Над людиною часто домінують емоції щодо несправедливості і у позовній заяві, крім емоцій, відсутні опис фактів, що мали місце, достатні докази, що підтверджують вашу правоту, нечітко сформульовані позовні вимоги. Тому краще, якщо таку заяву вам напише кваліфікований юрист, але йому ви маєте розказати та пояснити всі нюанси вашої справи.
       Отже, позовна заява повинна містити:
 • найменування суду, до якого подається заява;
 • ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий;
 • зміст позовних вимог;
 • ціну позову щодо вимог майнового характеру;
 • виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
 • зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
 • перелік документів, що додаються до заяви.
 •        Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
         До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Суми та реквізити для сплати цих платежів ви можна з'ясувати у суді, до якого подається позовна заява. Якщо ви вважаєте, що має бути постановлена ухвала про забезпечення позову, це також бажано вказати у позовній заяві.
         Потрібно також пам'ятати, що позови до фізичної особи зазвичай пред'являються в суд за місцем її проживання (місцем її реєстрації або місцем фактичного проживання), а позови до юридичних осіб — за їх місцезнаходженням (згідно з даними державного реєстру).
         Позовну заяву можна подати до суду особисто, але краще відіслати її рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Тоді ви точно не будете мати проблем з небажанням прийняти заяву чи вимогами подати до заяви додатково конверти, чисті аркуші паперу чи ще що-небудь подібне.
         Про відкриття провадження або про відмову у відкритті провадження суддя постановляє ухвалу. В ухвалі про відкриття провадження визначається дата проведення попереднього судового засідання у справі.        <-- інші статті


  ©А. Ткачук, Інститут громадянського суспільства, USAID
  Передрук матеріалів без дозволу заборонено, цитування – дозволено виключно з гіперпосиланням на сайт та згадкою першоджерела.

  Rambler's Top100