Головна
Консультація
Як це працює
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
 
 
      <-- інші статті

ЯКЕ ПЕРЕПЛАНУВАННЯ КВАРТИРИ Є ЗАКОННИМ

      Роблячи перепланування житлових приміщень або виведення їх із житлового фонду слід керуватися не тільки законодавством про власність, але й житловими законами та постановами.
      Відповідно до Правил користування приміщеннями житлових будинків та гуртожитків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 р. № 572, власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків мають право на переобладнання   і   перепланування   житлових   і  підсобних приміщень,   балконів  і  лоджій  за  відповідними  проектами  без обмеження  інтересів  інших  громадян,  які  проживають у будинку, гуртожитку,   з  дозволу  власника  будинку  (квартири),  власника гуртожитку (житлового приміщення у гуртожитку) та органу місцевого самоврядування,  що  видається  в  установленому  порядку.
      Умови перепланування та переобладнання квартир регулюються та­кож Правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу від 17.05.2005 р. № 76, та Положенням про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженим наказом Держбуду від 05.12.2000 р. № 273.
      Під переобладнанням розуміється влаштування індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних та газових приладів, переобладнання туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.
      Перепланування — це перенесення та розбирання перегородок, перенесення та влаштування дверних прорізів, тамбурів тощо.
      Не допускається переобладнання та перепланування, яке призводить до порушення міцності або до руйнування несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів.
      Дозволяється перепланування, яке:
  • не змінить фасадів будинку;
  • не порушить несучих конструкцій будинку;
  • не пошкодить сусідніх квартир і не спричинить незручностей сусідам;
  • не змінить функціонального призначення приміщень (не можна замінювати санвузли та кухні на кімнати і навпаки);
  • не порушить систему опалення (розраховану гідравлічним проектом);
  • не порушить систему сантехнічних будинкових розподілювачів (теж розраховану проектом);
  • не порушить газових розподілювачів (змонтованих відповідно до ДБН та вимог пожежних служб);
  • не порушить будинкових систем вентиляційних каналів тощо.
  •       Власник, котрий вирішив перепланувати свою квартиру, повинен спочатку, пройшовши різноманітні узгодження (пожежна служба, санепідемстанція, ЖЕК тощо), отримати дозвіл виконкому місцевої ради на перепланування, потім — дозвіл на будівельні роботи від інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК), і, врешті-решт, після само­го перепланування — ще одне рішення виконкому на його узаконення.
          Але якщо Вас не влаштовує незаконне перепланування у сусідів, за­кон буде на вашому боці.
          По-перше, відповідно до статті 100 Житлового кодексу, власник, який припустився самовільного переобладнання або перепланування, зобов'язаний за свій рахунок повернути приміщення у попередній стан.
          По-друге, несанкціоноване перепланування квартири є правопо­рушенням, за яке — відповідно до статті 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення — передбачається накладення штрафів на громадян від 1-го до 10-и неоподатковуваних мінімумів (17-170 грн.) за проектування об'єктів та споруд із порушеннями затвердженої у вста­новленому порядку містобудівної документації, виконання будівельних або реставраційних робіт без дозволу чи без затвердженого проекту або з відхиленнями від нього.
          По-третє, відповідно до статті 152 цього Кодексу, порушення правил користування житловими приміщеннями, правил санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під'їздів, прибудинкових територій, порушення правил експлуатації житлових будинків, житлових приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне утримання їх, а також самовільне переобладнання або перепланування житлових будинків та житлових приміщень, використання їх не за призначенням, псування житлових будинків, житлових приміщень, їхнього обладнання та об'єктів впорядкування тягнуть за собою попередження або штраф від 1-го до 7-й неоподатковуваних мінімальних доходів громадян (17-119 грн.).
          Таким чином, у випадку, якщо, на вашу думку, у будинку проводиться (або було проведене) незаконне перепланування чи переобладнання приміщень, Ви можете звернутися у ДАБК (державний архітектурно-будівельний контроль) з відповідною скаргою.



          <-- інші статті


    © Павло Хобот, Громадянська мережа ОПОРА
    Передрук матеріалів без дозволу заборонено, цитування – дозволено виключно з гіперпосиланням на сайт та згадкою першоджерела.

    Rambler's Top100