Головна
Консультація
Як це працює
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
 
 

Зразок (шаблон, приклад) заяви в поліцію по шахрайству на сайті OLX


      16.02.2017

Завантажити файл завантажити файл

 

 

Печерське РУ ГУ

Національної поліції у м. Києві

вул. Московська, 30; 01010; м. Київ

 

Кожедуба Василя Сергійовича

вул. Іванова, б.1 кв.1

 01001, м. Київ

тел. +380 50 000 001

 

Заява
про вчинене кримінальне правопорушення

 

12 лютого 2017 року у проміжок часу з 18 годин 40 до 19 годин я на сайті оголошень www.olx.ua в мережі Інтернет знайшов оголошення про продаж телевізору «Samsung» за 2 100 грн. (посилання на відповідне оголошення https://www.olx.ua/obyavlenie/led-televizor-samsung-ui27-IDq4V.html#09b).

В зазначеному оголошенні була вказана наступна інформація про продавця: ім'я - «Володимир», місце розташування - «Київ, Оболонський район», телефон «+38 093 000 00 01». 

Я зателефонував за вказаним телефонним номером та особа чоловічої статі пояснила, що дійсно продає вказаний телевізор і готова надіслати його мені поштовою службою «Нова Пошта» після внесення мною попередньої оплати в розмірі 50% вартості товару (тобто 1 050 грн.) на його банківську картку номер 0001 0001 0001 0001. Інші 50% вартості товару я мав сплатити при його отриманні у поштовій службі післяплатою. 

Я погодився на вказані умови і надиктував необхідній дані для направлення товару поштою, після чого завершив розмову і одразу здійснив попередню оплату в обумовленому розмірі шляхом банківського переказу зі своєю банківської карти банку «Приватбанк» на вказану вище банківську карту через сервіс «Приватбанку» - сайт «Приват 24». При цьому, під час оплати у сервісі «Приват 24» було відображено прізвище, ім’я та по батькові власника картки отримувача платежу – «Іванов Володимир Сергійович». 

Після цього, я написав повідомлення на вказаний вище телефонний номер про здійснення мною оплати, а на наступний день – 13 лютого 2017 року – зателефонував на цей номер з метою дізнатися номер товарної накладної поштової служби для відстеження доставки товару. Однак, вказаний телефонний номер був відключений. Наступні мої багаторазові спроби зв’язатися з продавцем за цим телефонним номером результату також не дали, оскільки він був відключений.

Після перевірки оголошення про продаж телевізору на сайті OLX, я виявив, що воно вже видалено автором.

 

Вважаю, що невідома мені особа, яка передала номер банківської карти з зазначеними вище реквізитами, з самого початку не мала наміру вступати зі мною у цивільно-правові відносини (продавати мені телевізор) та виконувати взяте на себе зобов’язання у вигляді надіслання мені передплаченого товару, а діяла виключно з умислом незаконно заволодіти моїм майном (грошовими коштами) шляхом мого обману під приводом здійснення угоди купівлі-продажу товару та отримання попередньої оплати від мене.

У вказаних діях невідомої мені особи вбачаються ознаки злочину, передбаченого статтею 190 Кримінального кодексу України, а саме: заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство).

 

Згідно з чч.1,4 ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Згідно зі ст.55 КПК України потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди. Права і обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення. Під час досудового розслідування потерпілий, зокрема, має право на негайне прийняття і реєстрацію заяви про кримінальне правопорушення, визнання його потерпілим та на отримання від уповноваженого органу, до якого він подав заяву, документу, що підтверджує її прийняття і реєстрацію.

 

Повідомляю, що мені відомо про наявність кримінальної відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, передбаченої ст. 383 КК України.

 

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 55, 214 КПК України,

 

прошу:

 

1. Внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинене стосовно мене кримінальне правопорушення, передбачене ст.190 КК України, та розпочати досудове розслідування.

2. Надати мені, як потерпілому, документ, що підтверджує прийняття і реєстрацію заяви про кримінальне правопорушення, вчинене щодо мене.

 

17 лютого 2017 р.                    /підпис/         В.С.Кожедуб
 

 

 

Читайте також:

Процедура подання заяви про злочин

Що таке шахрайство?

Яка освіта у злочинців?

 

поділитися:

backназад

 

Rambler's Top100