Головна
Консультація
Як це працює
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
 
 

РЕЙТИНГ ПОКАРАНЬ ЗА ВЧИНЕННЯ ЗЛОЧИНІВ
В УКРАЇНІ: ТОП-5


      16.05.2015

Кримінальним кодексом України передбачено 11 видів основних покарань, які можуть призначатися за вчинення злочинів. Деякі з них застосовуються частіше, а деякі – рідше.

Аналізуючи практику призначення судами покарань, можна зробити певні висновки щодо того, яким чином українське законодавство та судді вважають за необхідне впливати на осіб, що вступили у конфлікт із законом, з метою забезпечення правопорядку в державі.

Які ж найпопулярніші покарання? Як суди карають визнаних злочинцями осіб найчастіше?

Згідно зі статистикою Державної судової адміністрації рейтинг застосованих у 2014 році покарань виглядає наступним чином.

 

5-е місце: обмеження волі – майже 1,5 тисячі випадків призначення судом або 2,5% від загальної кількості призначених покарань.

Цей вид покарання полягає у триманні особи в спеціальній установі відкритого типу без ізоляції від суспільства в умовах здійснення за нею нагляду з обов'язковим залученням засудженого до праці.

 

4-е місце: арешт – близько 3,3 тисяч випадків застосування або трохи більше 5% від загальної кількості призначених покарань.

Арешт – це триманні засудженого в умовах ізоляції строком від 1 до 6 місяців.

 

3-є місце: громадські роботи – близько 10,4 тисяч випадків застосування або 17% від загальної кількості призначених покарань.

Засуджений до громадських робіт у вільний від роботи чи навчання час безоплатно виконує суспільно корисні роботи (вид таких робіт визначається органами місцевого самоврядування; наприклад – прибирання в парках чи скверах, фарбування чи ремонтування будівель чи спортивних майданчиків і т.п.).

 

2-е місце: штраф – 21,3 випадків призначення або 35% від загальної кількості призначених покарань.

До речі, сума всіх призначених у 2014 році штрафів (включаючи штраф як додаткове покарання) складає майже 110 мільйонів гривень. Проте слід мати на увазі, що це сума лише призначених штрафів, скільки ж з неї фактично сплачено в бюджет – не відомо.

 

1-е місце: позбавлення волі (в тому числі довічне) – більше 23,5 тисяч випадків застосування або близько 40% від загальної кількості призначених покарань.

Даний вид покарання, як і арешт, полягає в ізоляції засудженого, проте з поміщенням особи до кримінально-виконавчої установи закритого типу та на тривалий строк (від 1 року).

 

Рейтинг покарань за злочини в Україні

Перелічені вище 5 видів основних покарань складають 99% від всіх призначених покарань (інші види покарань призначалися менш ніж в 500 випадках).

Наведена статистика свідчить, що кримінальну відповідальність в Україні ще зарано характеризувати як «дуже гуманну». Ув’язнення осіб залишається вкрай популярним способом покарання за вчинення злочинів. Причин цьому декілька – від законодавчого підходу щодо покарань осіб в кримінальному праві до судової практики.

Наприкінці, не зайвим буде згадати про ще один популярний фінал розгляду кримінальних справ, в рамках яких ухвалено обвинувальний вирок, – звільнення від відбування покарання з випробовуванням. Згідно зі статистикою, таким чином завершується 41% кримінальних справ  (47 тисяч випадків застосування).

Звільнення від відбування покарання з випробовуванням означає, що особі призначається певне покарання, проте вона його фактично не відбуває, якщо протягом встановленого строку не вчинить інший злочин та буде виконувати покладені на неї судом обов’язки (наприклад, періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції або повідомляти інспекцію про зміну місця проживання, роботи чи навчання).

 

Читайте також:

Рейтинг злочинів за 2015 рік

Рейтинг злочинів за 2014 рік

поділитися:

На нашому сайті можна отримати консультацію з питань кримінальної відповідальності

 

backінші статті


Rambler's Top100