За що найбільше судяться в Україні?
22.02.2017
Кількість звернень до суду по цивільним справам останні роки в Україні відчутно знижується. Якщо в 2013 році до судів України надійшло 1,6 млн. заяв, скарг та інших документів всіх видів, то в 2014 році – 1,3 млн., в 2015 році – 1,2 млн., а в 2016 році – вже менше 1 млн.
Аналіз судової статистики Державної судової адміністрації України дозволяє виокремити найбільш популярні причини звернення до суду. Отже, за що найчастіше судяться українці? Наведені дані відповідають показникам розглянутих судових справ по суті (тобто без врахування тих заяв, які були повернуті, залишені без розгляду судом тощо).
Найчастіше громадяни зверталися до суду з приводу спорів, що виникають із договору позики, кредиту чи банківського вкладу (169 тисяч розглянутих заяв).
Другими за популярністю йдуть заяви про розірвання шлюбу (106 тисяч розглянутих заяв).
Спори, що стосуються спадкового права, перебувають на третьому місці за частотою звернень – 67 тисяч заяв (це єдина категорія справ, яка зросла у порівняння з минулим роком, та піднялася на одну сходинку рейтингу).
Далі йде стягнення аліментів через суд – 65 тисяч заяв. Завершують п’ятірку лідерів справи щодо спорів про право приватної власності та інші речові права – 23 тисячі заяв.
У даному рейтингу включені показники, які стосуються лише справ позовного провадження.
Принагідно можна зауважити, що у 2016 році судами також було розглянуто 67 тисяч заяв в порядку наказного провадження (майже 90% з яких стосуються стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних та інших послуг) та 77 тисяч справ окремого провадження (з яких більше 70% це справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, більше 7% - справи про надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку, майже 6% - справи про визнання фізичної особи недієздатною).
Читайте також:
Як освіта впливає на вірогідність стати злочинцем?
Який в Україні розмір аліментів?
У яких випадках позбавляють батьківсьих прав?
поділитися:
|