Головна
Консультація
Як це працює
Послуги, ціни
Оплата
Корисне
Наші відповіді
Статті
Відгуки
 
 

ЩО ТАКЕ ПОБОЇ І В ЧОМУ ЇХ ВІДМІННІСТЬ ВІД ТІЛЕСНИХ УШКОДЖЕНЬ


      11.05.2017

У повсякденному житті часто вживаються фрази «нанесення побоїв», «зняти побої», «завдати побої», «тяжкість побоїв» тощо. Як правило, цими фразами описують ситуації, пов’язані зі спричинення людині різноманітних травм, ран та пошкоджень. Разом з тим, в кримінальному праві України термін «побої» означає не зовсім те, що під ним найчастіше мають на увазі під час спілкування в побуті.

 

Відповідальність за побої і схожі з ними дії передбачена статтею 126 Кримінального кодексу України, яка встановлює покарання за такі умисні дії:

1) завдання удару, тобто одноразовий вплив рукою, ногою, тупим предметом тощо на тіло іншої людини;

2) завдання побоїв, тобто багаторазове завдання ударів;

3) вчинення інших насильницьких дій, тобто будь-якого іншого фізичного впливу на людину (наприклад, виривання волосся, стискування, щипання, застосування вогню чи холоду тощо).

При цьому, вказані дії обов’язково повинні відповідати двом критеріям:

- по-перше, завдати фізичного болю;

- по-друге, не спричинити тілесні ушкодження, тобто не привести до порушення анатомічної цілості або нормального функціонування тканин чи органів тіла людини.  

Саме відсутність таких ушкоджень і відрізняє побої від легких тілесних ушкоджень, відповідальність за спричинення яких передбачена статтею 125 КК України.

 

Отже якщо підсумувати та спростити побої – це завдання ударів та інших схожих дій, які спричиняють фізичний біль, проте не залишають слідів у вигляді тілесних ушкоджень (синців, гематом, більш серйозних пошкоджень тіла людини).

 

 

Читайте також:

Вплив освіти на вірогідність притягнення до кримінальної відповідальності

За що можуть арештувати?

Як працює домашній арешт?

 

поділитися:

backінші статті

 

Rambler's Top100